płytki podłogowe z kamienia
płytki podłogowe z kamienia, płytki ścienne i podłogowe ceramiczne

Nowoczesna architektura : Pawilon Tianzhushan / Archiplein

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Architekt: Atelier Archiplein Lokalizacja: Montagne Tianzhushan , prowincja Anhui, Chiny Klient: Władze lokalne Anhui Rok projektu: 2009 Faza budowy: kwiecień 2010 Obszar projektu: 850sqm Budżet: 300 000 US Program: obiekty turystyczne, herbaciarnia, restauracja , Hotel + 15 Znajduje się w prowincji Anhui, w jednej z 5 świętych taoistycznych gór w Chinach, pięknych i bardzo znanych, dlatego rząd chce jak najlepiej rozwinąć infrastrukturę turystyczną, aby zachować ten naturalny krajobraz.
Aby zdefiniować nową relację między tym budynkiem a otaczającą przyrodą, projekt został zainspirowany typowym chińskim malarstwem.
W tego rodzaju malowaniu budynek i przyroda nie są układami podzielonymi na dwa oddzielne elementy, reprezentowane są jako zintegrowana całość, w której architektura nie jest głównym punktem skupienia kompozycji.
Powtarza w pewien sposób naturalną formę i podąża za ogólnym ruchem krajobrazu.
W tej konkretnej sytuacji odtwarza tę filozofię znikania.
Strategia zakłada wzięcie pod uwagę budynku jako ciągłości istniejącej topografii, tak aby zmniejszyć jego wpływ na ziemię.
Budynek jest gięty podążając za naturalnym ruchem i definiuje jako zestaw różnych powierzchni, które minimalizują jego rozmiar.
Jest on podzielony na dwa poziomy w zależności od nachylenia, od góry do rzeki.
Plan piwnicy jest połączony z żywiołem, z jednej strony ze skałą przez utworzenie 2 jaskiń, az drugiej strony, wzdłuż całej długości.
Na parterze program jest przełączany w dwóch jednostkach.
Jedna publiczność, połączona z piwnicą, w której znajduje się restauracja / herbaciarnia, a druga, bardziej prywatna, gdzie znajduje się dormitorium.
Na planie dachu widoczna jest tylko jedna część budynku, środkowa, podczas gdy druga część jest całkowicie odzyskana przez nachylenie.
Definiujemy dwie relacje z widokiem kompozycji fasady, aby zapewnić różne doświadczenia związane z krajobrazem.
Materialność jest dość prosta, tylko bambus i beton będą używane w sposób szorstki, ponieważ w tym projekcie proces budowy ma duży wpływ na ostateczny projekt ze względu na trudność dostępu.
Rzeczywiście strona jest dość daleko od pierwszej wioski i można jej użyć tylko pieszo.
To jest powód, dla którego wybieramy ciment jako jedyny materiał, ponieważ jest łatwy do przenoszenia w małej jednostce za pomocą ludzi lub zwierząt.
Możemy też połączyć go z gruzami starego budynku i użyć wody jeziora do skomponowania betonu.
[więcej w: skup zużytych opon, skup makulatury lublin, castorama głębocka ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama głębocka skup makulatury lublin skup zużytych opon