płytki podłogowe z kamienia
płytki podłogowe z kamienia, płytki ścienne i podłogowe ceramiczne

Budownictwo i architektura : Dziedzińce na Oxford / studioMAS

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Architekci: studioMAS architects + urban designer Lokalizacja: Forest Town, Johannesburg, RPA Architekt krajobrazu: Sonja Swanepoel, z African Environmental Design Project Rok: 2005 Zdjęcia: Mario Todeschini & studioMAS + 12 Courtyards on Oxford, składa się z sześciu dziedzińców krajobrazowych, pięciu szczupłych długie domy i wspólny ogród, zaledwie kilka minut drogi od centrum Johannesburga i jeden krok od głównej autostrady.
Projekt zajmuje się kwestiami związanymi z dostawami mieszkań w RPA, łącząc jednostki mieszkalne i miejsca pracy w jednej nieruchomości, odpowiadając na zestawienie przestrzeni miejskiej i podmiejskiej w Johannesburgu.
Koncepcja dotyczy tego, w jaki sposób miasta funkcjonują na dużą skalę, stosując zagęszczenie i mieszane wykorzystanie jako realne opcje.
Czerpie inspirację z rodzimych precedensów życia na dziedzińcu, zachowując przy tym swoją współczesną tożsamość.
Projekt został zainspirowany typologią Ndebele dotyczącą wschodniego Highveld, która wykorzystuje budynki i ściany łączące do definiowania przestrzeni.
Dziedzińce tworzą fasady sąsiednich budynków i zamieniają się w pomieszczenia na zewnątrz.
Każde podwórko jest zaprojektowane inaczej, ale wszystkie mają silny temat natury przejmujący architekturę, dlatego pnącza i drzewa są tak widoczne.
Prywatność jednostki nie jest zagrożona przez działania odbywające się równolegle, ponieważ odbywają się za pośrednictwem wyraźnie prywatnych i bezpiecznych dziedzińców.
Dlatego ruchliwe miejskie realia poza tymi dziedzińcami nie są bezpośrednio doświadczane.
Budynki zostały zaprojektowane jako dwupiętrowe o wymiarach od 5 do 30 metrów.
Odsłonięte stalowe wzmocnienia na elewacjach zapewniają wyraźne krawędzie, które kontrastują z szorstkim tyrolskim wykończeniem i zaznaczają pozycję ikonicznych wylewek wody deszczowej (które odprowadzają wodę deszczową do sadzarek zlewni).
Tynk i farba są używane oszczędnie, aby zmniejszyć konserwację.
Każdy z wnętrz ma swój odrębny charakter, wykorzystując współczesne wykończenia, takie jak wspornikowe blaty i dyskretne szafki z mahoniu afrykańskiego w podwójnych tomach.
Projekt ponownie bada życie miejskie, wykorzystując budynki perymetryczne, które wykorzystują każdy metr kwadratowy terenu.
[więcej w: lunapark robland, smakosz iława, edf ekoserwis ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: edf ekoserwis lunapark robland smakosz iława