płytki podłogowe z kamienia
płytki podłogowe z kamienia, płytki ścienne i podłogowe ceramiczne

Architektura i nowoczesne budownictwo – Whale House / rzlbd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Atelier rzlbd Architekci: rzlbd Lokalizacja: Toronto, Ontario, Kanada Zespół projektu: Reza Aliabadi, Ladan Niknam, Lailee Soleimani Kierownik projektu: Amin Sheivari Rok budowy: 2012 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Atelier rzlbd + 15 Obszar projektu: 1800 m.
Struktura: Ali Saeed Budownictwo: Maxamin Corp Dom wielorybów jest kolejnym eksperymentem przestrzennym rzlbd, monochromatycznego współczesnego manifestu, który rozwija się wokół centralnego wolnostojącego pudełka pomalowanego na czerwono, stojącego swobodnie wewnątrz foyer o wysokości trzech pięter.
Wydaje się, że budynek połknął pudełko symbolizujące przestrzeń kontemplacyjną wewnątrz wielkiej szczęki wieloryba, która połknęła Jonasza.
Usytuowany w dzielnicy Woodbine-Lumsden w Toronto, działka dzieli z sąsiadem podjazd, zmuszając architekta do zaprojektowania domu jeszcze węższego, niż zezwala na to warunki zabudowy.
Ostatnim projektem jest trzypiętrowa struktura drewna o szerokości 15 stóp, która celebruje liniowość i rewizje przekrojowe.
Dzięki uprzejmości Atelier rzlbd Po wejściu do domu, wyróżniające się czerwone pudełko z puderniczką wyróżnia się w środku powitalnej trzypiętrowej przestrzeni działającej jako wizualna bariera pomiędzy domowym gabinetem na granicy domu i bardziej prywatnym domem.
obszary, kuchnia i pokój dzienny na parterze.
Krążenie wokół czerwonego pudełka prowadzi do głównego piętra, a stamtąd do miejsca kontemplacji na górze skrzyni, gdzie można przeoczyć przestrzenie w domu, a także widok z zewnątrz od poziomego oszklenia na elewacji frontowej.
Na głównym piętrze znajduje się liniowa kuchnia i schody, które nie stanowią wizualnych barier dla reszty podłogi głównej, ale jako przejścia, które podkreślają długość domu i prowadzą naturalne światło południa w kierunku przestrzeni wewnętrznych.
Prywatna domostwo domu znajduje się na wyższych piętrach.
Dwie sypialnie na drugim piętrze mają toaletę, a główna sypialnia na trzecim piętrze oferuje prywatny widok na świat zewnętrzny z okien na fasadzie północnej, świetlik na pochyłym suficie i przedpokój na poziomie wejściowym.
Dzięki uprzejmości Atelier rzlbd Elewacja zewnętrzna została zaprojektowana z dbałością o aranżację wnętrza domu.
Pionowe liniowe oszklenie odpowiada poziomom i głównej klatce schodowej, więc kiedy schodzimy po schodach, widoki zewnętrzne nigdy nie zostają utracone.
Pozioma szyba na poziomie pierwszym i drugim odpowiada odpowiednio biuru i poddaszu.
Dzięki uprzejmości Atelier rzlbd Szary wieloryb spoczywa na ziemi dobrze udekorowanej przez otaczający krajobraz, chodnik i roślinność podążają za geometrią domu, prowadząc cię w kierunku metaforycznej podróży i przestrzeni przeznaczonej na długie godziny medytacji i relaksujących myśli.
Dzięki uprzejmości Atelier rzlbd Plan 02
[przypisy: skup zużytych opon, fifirifi, skaczący młyn ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: fifirifi skaczący młyn skup zużytych opon