płytki podłogowe z kamienia
płytki podłogowe z kamienia, płytki ścienne i podłogowe ceramiczne

Architektura 21szego wieku : Między książkami a drzewami / JAJA

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

JAJA Nasi przyjaciele z JAJA podzielili się swoją najnowszą propozycją, która otrzymała trzecią nagrodę, za nową bibliotekę publiczną w Daegu w Korei Południowej.
Przesuwając granicę poglądu, że biblioteka musi być zamkniętą, cichą i prawie odosobnioną przestrzenią, propozycja JAJA traktuje bibliotekę jako masową publiczną strefę dla wspierania kreatywności wspólnotowej i rozwiązuje rozdział między wnętrzem a przyrodą.
JAJA, typowa dla ich umiejętności tworzenia form, wybrała minimalistyczny język formalny architektury, aby usprawniona biblioteka mogła przechwytywać tekstury istniejących drzew i książek w celu stworzenia spójnego doświadczenia, które celebruje oba.
Więcej, w tym zdjęcia, rysunki i zdjęcia modeli po przerwie.
Projekt proponuje poszerzenie istniejącego parku przylegającego do terenu, dzięki czemu ta naturalna jakość może ożywić bibliotekę.
Ponieważ biblioteka znajduje się w gęsto zaludnionym mieście, możliwość wniesienia zieleni do budynku zapewnia wyjątkowe wrażenia wszystkim odwiedzającym.
.
JAJA Budynek definiowany jest przez cienkie podłogi, które unoszą się w lesie kolumn, zacierając przejście od zewnątrz do wnętrza delikatną grą światła.
Powyżej znajduje się biblioteka, która określa przestrzeń publiczną dla wydarzeń poza biblioteką tradycji, takich jak targi książki, parady i wystawy plenerowe.
- Proponujemy połączenie jakości przestrzennej drzew i potencjału biblioteki w spójną tożsamość.
Biblioteka połączy zewnętrzną i wewnętrzną część serii przestrzennych przejść w środowisku integracyjnym dla lokalnej społeczności.
wytłumaczyli architekci.
.
JAJA Wewnątrz funkcjonalny aspekt biblioteki informuje otoczenie wewnętrzne, ponieważ proste piękno tysięcy książek tworzy ponadczasową jakość wizualną i przestrzenną, która wyraża bibliotekę jako szczególne miejsce do nauki i dzielenia się wiedzą.
Aby zmaksymalizować ten efekt, biblioteka gromadzi się wokół całej centralnej przestrzeni.
Ta centralna pustka staje się dominującym aspektem planu i informuje o rozmieszczeniu miejsc na biurku i półkach.
.
JAJA Dzięki lekkiemu i otwartemu stylowi budynku, wraz z porami roku, drzewa stają się tłem koloru i światła, które prześwitywać będą przez wnętrza.
Na poziomie systemów biblioteka korzysta również z naturalnego chłodzenia i cieniowania drzew, a także z pasywnej wentylacji.
.
JAJA Integracja budynków i przyrody, zarówno na poziomie estetycznym, jak i funkcjonalnym, pozwala architekturze wykorzystać witrynę biblioteki, oferując użytkownikom różne rodzaje bibliotek.
.
JAJA
[hasła pokrewne: citabax opinie, smakosz iława, solbet stalowa wola ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: citabax opinie smakosz iława solbet stalowa wola