płytki podłogowe z kamienia
płytki podłogowe z kamienia, płytki ścienne i podłogowe ceramiczne

Budownictwo wczoraj i dzis : Trzy stacje metra drugiego zwycięskiego konkursu na linię metra / KiR Biuro Projektowe + grupa niezależnych architektów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości KiR Biuro Projektowe + grupa niezależnych architektów Zwycięski projekt konkursowy dla trzech stacji metra drugiej linii metra na warszawskiej Woli skupia się na pokazaniu wyraźnego połączenia projektowanych stacji z kontekstem otoczenia.
Zaprojektowany przez współpracę KiR Biuro Projektowe z grupą niezależnych architektów, można interpretować stacje jako swoiste wskazanie i zaproszenie do interesujących, choć być może nieco zapomnianych, miejsc na powierzchni.
odpowiadające stacjom.
Kontekst miejsca nadał każdej ze stacji osobny, niepowtarzalny charakter.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Głównymi elementami różnicującymi są sufity i kolory.
Znakiem rozpoznawczym każdej stacji w dosłowny sposób jest indywidualnie zaprojektowana neonowa nazwa stacji: Dzięki uprzejmości KiR Biuro Projektowe + grupa niezależnych architektów Księcia Janusza.
Stacja znajduje się w pobliżu dawnych ogrodów Ulrich, założonych w 1805 roku, gdzie do tej pory uratowano niektóre wyjątkowe gatunki roślin.
Geometria słupów i sufitu jest syntetyczną parafrazą pasa drzew widzianego z poziomu chodzącej osoby.
Promienie słoneczne rozproszone przez korony drzew stały się inspiracją dla naszego pomysłu na oświetlenie.
Moczydło.
Stadion znajduje się w pobliżu otwartych basenów i stawów Parku Moczydło.
Główną inspiracją dla projektu stacji były dwa naturalne elementy: woda i powietrze.
Głęboka, niebieska barwa stwarza wrażenie praktycznie nieskończonej przestrzeni podwodnego świata, w której pęcherzyki powietrza są widoczne w postaci lekkich kół.
Dzięki uprzejmości KiR Biuro Projektowe + grupa niezależnych architektów.
Wolska.
Stadion znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy przemysłowej i byłych zakładów w Kasprzaka, w czasach, które były dobrze znane z zaopatrywania świata komunistycznego w elektronikę użytkową.
Geometria i grafika elementów elektronicznych takich jak rezystory i układy scalone stały się motywem przewodnim projektu.
Postanowiliśmy się dobrze bawić, przekształcając go z skali mikro na makro, tworząc w ten sposób rozpoznawalny znak stacji odnoszący się do lokalizacji.
Dzięki uprzejmości KiR Biuro Projektowe + grupa niezależnych architektów Architekci: KiR Biuro Projektowe (architekci: Andrzej Ryba i Tomasz Kazimierski) oraz grupa niezależnych architektów: Łukasz Górzyński, Michał Tęskny, Tomasz Szeremeta, Justyna Omelko, Wojciech Pachocki, Barbara Górzyńska, Maciej Noszczak, Jacek Dudkiewicz.
Lokalizacja: Warszawa, Polska Współpracownicy: Paulina Sasinowska i Łukasz Styczeń Rok: 2012
[hasła pokrewne: sietom, modema łęki, zwizd ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: modema łęki sietom zwizd