płytki podłogowe z kamienia
płytki podłogowe z kamienia, płytki ścienne i podłogowe ceramiczne

Budownictwo wczoraj i dzis : Rezydencja Monterey / Forward Design Office

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Kalifornijskie biuro Forward Design Office udostępniło nam swój projekt rezydencji Monterey w Kalifornii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Rezydencja Monterey reinterpretuje tradycyjną architekturę hacjendy, aby stworzyć współczesny projekt skupiony wokół wewnętrznego dziedzińca.
Troska klienta o prywatność, chęć zobaczenia oceanu i wymagania dotyczące wydajności napędzają estetykę i organizację miejsca zamieszkania.
Trzy zespoły informują o organizacji domu, odzwierciedlone w płynnych powierzchniach zewnętrznych.
Dach i relacja budynku do płaszczyzny podłoża reprezentują odpowiednio górny i dolny prążek.
Zewnętrzna perforowana skóra spotyka się, tworząc wyraźną krawędź, która wizualnie reprezentuje środkowe pasmo, wyznaczając podział programów i krążenie mieszkańców.
Program prywatny jest objęty między górnym i środkowym pasmem, podczas gdy program publiczny zajmuje przestrzeń między średnimi i niższymi, zasadniczo zmieniając dom z publicznego i prywatnego.
Perforowany krajobraz i budowla łączą się ze wszystkimi pustymi przestrzeniami, podczas gdy hardscape rozciąga się od wewnątrz wokół basenu na dziedzińcu, zacierając granice między programem publicznym a prywatnym.
Opływowa geometria domu estetycznie wskazuje na optymalną konstrukcję domu, podkreślając zintegrowane strategie pasywne, mechaniczne i zrównoważone.
Zielony dach, system fotowoltaiczny i gradientowa perforowana skóra wspomagają pasywny system chłodzenia i ogrzewania domu oraz naturalną wentylację, utrzymując płynną formę i ułatwiając kontakt z miejscem.
[patrz też: elektropunkt, citabax opinie, smakosz iława ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: citabax opinie elektropunkt smakosz iława