płytki podłogowe z kamienia
płytki podłogowe z kamienia, płytki ścienne i podłogowe ceramiczne

Architektura 21szego wieku : Pawilon Bośni i Hercegowiny na Shanghai World Expo 2010

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Miron Ibrahimpasis z in / out studio arh, wraz z architektami Lamila Simisic i Jasmina Dizdarevic zdobyli pierwszą nagrodę za projekt zewnętrzny w konkursie na projekt pawilonu Bośnia i Hercegowina na Shanghai World Expo 2010.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Wprowadzenie Podążając za tematem Better City.
Better Living, tegoroczna Światowa wystawa stara się pokazywać aktualne sposoby życia we współczesnych miastach.
Mając to na uwadze, zainspirowały nas znakomite architektoniczne przykłady z przeszłości naszego kraju.
Pracując z motywem naszych średniowiecznych miast obronnych, zastosowaliśmy tę koncepcję jako pomysł aranżacji przestrzeni wewnętrznej.
Uważamy, że jest to zgodne z wytycznymi dotyczącymi konkurencji, które pozwalają na ograniczoną przestrzeń i uwzględnia ideę jednego świata, jednego miasta .
Idea (koncepcja) Szukając odpowiedniego wzorca dla tej prezentacji i analizując parametry konkurencji, 5 scen + VIP i jego symbolikę 5 elementów, opracowaliśmy schematy dla wnętrza naszej struktury, które korelują z relacją i rozmieszczeniem elementów: drewno, ogień, ziemia, metal i woda.
Zgodnie z podstawową regułą ruchu tych elementów w układzie współrzędnych, ta pozornie prosta koncepcja przekształciła całe wnętrze naszej struktury w złożoną przestrzeń.
Na zewnątrz ozdabia się, jako element obowiązkowy, rysunki dzieci.
Wnętrze Wnętrze składa się z 5 scen.
Pierwsza scena, jądro lub przestrzeń miejska, zarówno w formacji poziomej, jak iw pionowym odbiciu światła, przedstawia ideę Agory – centrum miasta.
Cztery komórki obejmują rdzeń (Nucleus), tworząc oddzielne sfery, które w swoich właściwościach pasują do siebie, ale informacje zawarte w nich są specyficzne dla kuli i niepowtarzalne.
Płótno (siatki, żagle) kaskadowe (płynące, rozlewające się) od sufitu służy nie tylko jako podstęp do projektowania wnętrz; działa również i bezpośrednio przyczynia się do prezentacji, czyniąc przestrzeń zabawową we wszystkich jej przejawach.
Zewnętrzna Zewnętrzna struktura jest definiowana przez złożoność jej wewnętrznej postaci.
Wystrój wnętrza jest taki, że przepływa na zewnątrz, przekształcając się w (ochronne) pasma (paski), które otaczają konstrukcję.
Zdecydowaliśmy się (włączyć) to, aby stworzyć jedność (równowagę) przestrzeni między wnętrzem i zewnętrzem.
Opaski osadzone w fasadzie odzwierciedlają zabawę nadrukowaną przez dzieci; są harmonią gier z dzieciństwa pokazywanych przez pasy fasady.
Taśmy są instalowane w dwóch warstwach.
Zamontowana na kołach warstwa wewnętrzna za pomocą ruchu zgodnego z ruchem wskazówek zegara (od lewej do prawej) umożliwia zmianę fasady w określonych odstępach czasu.
Wniosek Naszym celem było stworzenie wyjątkowej przestrzeni, przestrzeni, która zawiera i łączy różne segmenty prezentacji naszego kraju, a jednocześnie aranżuje (organizuje) wnętrze w taki sposób, aby odwiedzający czuł się komfortowo w obfitości informacje mu przedstawione.
Złożoność wnętrz, tworzona przez przestrzeganie prostych zasad, stwarza mnóstwo możliwości prezentacji tej wystawy.
Naszym zamiarem jest zmusić gościa do wyjścia z jego (stagnacji) (wyjścia z codziennego życia) status quo i unoszenia się (żeglowania) przez naszą przestrzeń
[podobne: castorama bielsko biała, castorama głębocka, szkudlarek ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama bielsko biała castorama głębocka szkudlarek